×
LP

Adik Levin: kõige tähtsam on õppida iseennast aitama

17. märts 2017,
Tohtri kabinet on täis tõendeid tema elu ja karjääri viljakusest – seal leidub kõike ordenitest ja raamatutest kuni Aafrika maskide ja Ameerika nokatsiteni välja. Lodžal motiveerib Levinit trenažööril kõndima foto temast ja Evelin Ilvesest. Foto: Karin Kaljuläte

Pikaaegne lastearst ja toitumisnõustaja Adik Levin soovib sellist meditsiinisüsteemi, kus niinimetatud alternatiivne ja teaduspõhine meditsiin teineteist sõbralikult toetaksid.

Talvel elab dr Adik Levin kaasa Dinaga Õismäe korteris, mille lodžale ta on ehitanud jõusaali. „Kui ma hommikut liikumisega ei alusta, tunnen ennast terve päeva haigena,” sõnab 76-aastane silmanähtavalt tervisest ja elujõust pakatav Levin. Tema norm olevat 9000 sammu päevas. Teine püha asi on tema jaoks õige toitumine: dr Levini missioon on õpetada inimesed toitumise kaudu iseennast aitama. „Lihtsad asjad, inimlikud asjad, humaansed asjad – need on kõik selles globaliseeruvas maailmas teisejärgulised. On kõrgtehnoloogia ja äri, aga humaansus, lapse õigused, inimõigused – see on kõik teisejärguline,” nendib ta. Ja toonitab: on tohutu tähtis, et inimesed õpiksid ise ennast aitama ja oma tervist hoidma.