×
LP

Diana Klas: olen naernud kõige õudsemates olukordades, kus iga teine oleks nutnud

15. juuli 2017,
Diana Klas Priit Simson

Laulev näitleja Diana Klas on elu jooksul kolinud vähemalt paarkümmend korda ja pidanud teist sama palju eri ameteid. Oma kõike muud kui stabiilset, ent ülimalt värvikat elu ei vahetaks ta siiski kellegi teise oma vastu.

Diana Klas (49) ja keeruline elu on peaaegu sünonüümid. Kes on vähegi tema käekäiku jälginud, teab, et ta võitleb pidevalt raskustega, üritab olla iseseisev ja majanduslikult toime tulla, ent elu sõidab pahatihti tema püüdlustest üle. Tema elus on olnud kirkaid tõuse ja sügavaid langusi, aga Diana on kõige selle keskel alati muretu ja rahulolev. Nagu looduslaps, kes ei mõista isegi 50. eluaasta künnisel, milline näeb välja akuraatne väikekodanlik elu. Diana lihtsalt naerab selle peale. Võtab oma kantud riiete koti õlale ja läheb Emajõe äärde kirbuturule teiste värvikate sekka kaupa tegema – sest süüa on ju vaja osta. Kui saab mõne hilbu müüdud, on hästi. Kui mitte, pole ka hullu, sest lõbus oli ikka.

Läinud aastal meie hulgast lahkunud maestro Eri Klasi tütar ei varjagi, et on teistsugune. Aga sellegipoolest mitte halvem.