LP

Elisabet Reinsalu: mu suurim soov on endale edaspidigi punastamata otsa vaadata

13. jaanuar 2018,
„Mulle meeldivad ilusad asjad, kuigi materialistik eluvaade on mulle võõras. Elu põhiväärtus on kuskil mujal,” kinnitab Elisabet. Priit Simson

„Ei tohi kaotada huumorimeelt, tuleb säilitada oskus iseenda üle naerda ja vabandada isegi siis, kui egokene tahaks veel pead tõsta ja öelda: aga miks mina? Huumor muudab kõik nii kergeks ja ilusaks vähemalt selleks üheks hetkekski,” võtab näitleja Elisabet Reinsalu kokku hea elu retsepti.

Järgmisel nädalal esilinastub menusarja „Pilvede all” täispikk film, kus Elisabet (43) kehastab enesekindlat ärinaist Mari Murakat. Kohtume temaga, et rääkida Elisabetist endast, kes töö mõttes on eelkõige Linnateatri näitleja, ent kõige olulisemaks peab alati oma perekonda.

Kohtumispäeval ilmub kohvikusse särav ja sätitud Elisabet ja palub vabandust, et hilines veidi: kodus oli tavaline koolihommiku sagimine, kus ikka võib tulla ootamatusi ja hommikusöögi kõrvalt peab veel enne kooli mõne mure lahendama. Lapsevanemate elu nõuab kiiret reageerimist, ent Elisabet tunnistab kohe, et talle sobib kõige paremini ikkagi korraga ainult ühe asjaga tegeleda. „Vanaema ütles ikka, et on vanaks jäänud, ei jaksa enam kümmet asja korraga, ainult seitset,” meenutab Elisabet. „Aga mina ei suuda korraga nõusid pesta ja rääkidagi.” Ta mõjub hoogsalt ja tuliselt, ent kinnitab, et tema lemmiktegevused on lugemine ja logelemine ettevõtjast abikaasa Ardo (43) ning laste Nora (13) ja Felixiga (9). Kunagi tahaks ta ka õppida aeglasemalt toimima. „Oma loomust vist muuta ei saa,” muigab Elisabet. „Aga äkki vanaduspõlves olen rahulikum? Kuigi kahtlustan, et olen käre mutt espressotassi ja martiiniga.”