×
LP

Geikristlased: kirikul on aeg silmad lahti teha

10. november 2017,
Suurematel pühadel toimuvaid jumalateenistusi pole geikristlastel seni lubatud kirikus pidada. Nii toimus 2010. aasta jõulujumalateenistus näiteks X-baaris. Foto: Jörgen Norkroos

LP-ga rääkisid geikristlased, kelle nime, vanuse ja ameti jätame avaldamata, et nad saaksid võimalikult avameelsed olla.

On raske öelda, kas Eestis mõistetakse vähem seksuaalvähemusi või kristlasi, ehkki viimastel aastatel räägitakse avalikult üha rohkem kristlikest väärtustest. Sealjuures on luteri kiriku liikmeskond pidevalt vähenenud.

Igal juhul tuletas Eesti evangeelse luterliku kiriku (EELK) Risti koguduse õpetaja Annika Laats saates „Suud puhtaks” meelde, et geikristlased on olemas ja ta toetab neid. Peapiiskop Urmas Viilma sõnavõtud meenutasid, et see on kiriku jaoks suur probleem. 70 kirikuõpetajat allkirjastas aga alles möödunud nädalal reformatsiooni 500. aastapäeva puhul pöördumise „12 teesi patust, armust, abielust ja perekonnast”, mis kinnitas, et kõik seksuaalsuhted väljaspool mehe ja naise abielu on patt. Nad ei esinda siiski kogu EELK seisukohta, sest hingekarjaseid on seal üle 200.