×
LP

Kas PBK zombid on tõesti olemas?

12. jaanuar 2018,
Aleksandr, Lydia ja väike Lera Dotsenko. Kui intervjuu antud, istus pereisa klaveri taha ja mängis ette oma lemmiklood. Rauno Volmar

Kas Pervõi Baltiiski Kanal paneb tõesti inimesed Moskva taktis mõtlema? LP käis külas tavalisel vene perel, kelle kodune aeg möödub suuresti just PBK seltsis.

Lydia (29) ja Aleksandr Dotsenko (31), kelle Mustamäe korterisse lähen külla telerit vaatama, jäävad esimese hooga kolmanda pereliikme varju. Pooleteiseaastane särtsakas tüdruk Lera juba teab, kuidas hõivata kogu tähelepanu. Pärast esmast tutvusetegemist poeb ta aga vaheldumisi issi ja emme sülle ning kuulab huviga vestlust.

Kohvitass aurab, kristallkausikestes ahvatlevad küpsised ja šokolaaditükid. Meie räägime televisioonist. Mida üks tüüpiline venekeelne perekond pildikastist saab? Kui erinevalt suudab meedia panna kahe eri keele esindajaid maailma nägema? Kas on nii, et on inimesed nagu inimesed ikka, aga kui panevad käima PBK, siis muutuvad zombideks. Täna valivad Kõlvarti, homme võivad valida tsaariks Putini enda. Kas tõesti muudab üks telekanal inimesed kuulekateks marionettideks?