×
LP

Need, kes pesapallikurikat eesmärgipäraselt kasutavad

15. juuli 2017,
8
(Vasakult) Kaarel, Michael, Hento ja Rene Roland moodustavad vaid osa Kostivere Amigose võistkonnast. Väljakule läheb korraga 9 mängijat, trennis käib neid mõnevõrra enam. Raido Vint

Tundub uskumatu, aga Eestis leidub inimesi, kes kasutavad pesapallikurikaid spordiväljakul ning ostavad sinna juurde ka palle, kindaid ja kaitsmeid. Nad mängivad päriselt pesapalli.

Pesapalli meenutavat mängu on koolis mänginud vist kõik, ehkki päris õigete Ameerika pesapalli reeglite ja varustusega ei pruugita kohtunud olla. Ühest küljest tundub see mäng lihtne: viskad palli, lööd ja jooksed sobivate juppide kaupa pesast pessa, et punkte koguda. Teisalt aga tekitab see omajagu segadust. Eriti kui mängu juhuslikult telerist vaatama sattuda.

Pesapall on hea mäng, mis füüsilisest vormist liiga palju ei hooli. Siin ei pea eriline sportlane olema, joosta saab jupikaupa,” naerab võistkonna Kostivere Amigos peatreener Hento Toomemets, kel seljataga juba seitse aastat hobipesapallurikarjääri. Selle kinnituseks ilutseb ta vasaku silma kohal korralikult lilla sinikas – pallijälg, üsna tavaline kõrvalsaadus.