×
LP

Printsess Diana. Igavesti 36-aastane

26. august 2017,
Scanpix

Briti kuningakoja uuendaja, rahva südamete printsess, heategevusele pühendunud stiiliikoon… Legendaarse leedi Diana ehk Walesi printsessi hukkumisest möödub augusti viimasel päeval 20 aastat.

Tulevane printsess sündis 1961. aasta 1. juulil vanasse ja esinduslikku aadlisuguvõsasse. Diana oli John ja Frances Spenceri neljas laps, kellel oli kaks vanemat õde: Sarah ja Jane. Spencerite kolmas laps oli olnud poeg, kes elas ainult kümme tundi. Traditsioonidele rõhku panevas aadliperes oodati loomulikult jälle poega, nii et tütrekesele polnud isegi nime valmis mõeldud. Lõpuks pandi Dianale nimi kauge sugulase, Bedfordi hertsoginna järgi.

Kuigi kolm aastat pärast Diana sündi said Spencerid ka oodatud nime- ja tiitlipärija, poeg Charlesi, olid peres suhted juba lootusetult sassi läinud. Diana emal Francesel tekkis kõrvalsuhe eduka tapeedifirma pärija Peter Shand Kyddiga ja ta lahkus kodust. Pärast kibedat ja tüliderohket lahutust jäid lapsed isa hoole alla.

1975. aastal suri Diana isapoolne vanaisa, krahv Spencer ja krahvitiitel läks üle Diana isale. Dianast kui krahvi tütrest sai leedi Diana. Pere kolis suguvõsa põlislossi, 90 toaga Althorp House’i. Diana oli siis 14-aastane.