×
LP

Sädelevas kostüümis naised, kes end ei häbene

26. august 2017,
6
Eesti burleskitaride trupp Secret Silk Showgirls. Pin-up-stiilil ja retrol on burleskis oma koht. Foto: Ruediger Nehmzow

Kui burleskinaised trennis kokku saavad, kaob mure üleliigse rasvavoldi või salajase iluvea pärast. Korraga näed enda ümber ainult kauneid inimesi!

Arvestatava osa minu vabast ajast on viimasel aastal hõivanud burlesk: tantsin, teen kostüüme, kleebin litreid ja sädelevaid kivikesi. „Oo, burlesk? Dita Von Teese?” võib olla esimene seos.

Nojah, glamuur võlus tõesti, aga minu senine burleskilooming piirdub peamiselt konnaga. Kui veel täpsem olla, siis esitan humoorikat roheliste tiigikonnade duetti, kaaslaseks sõbranna, tänu kellele ma burleskitrenni jõudsin. Konnad sädelevad, jutustavad tantsides lühikest muinasjuttu ja võtavad mõned riided seljast.

Seitse aastat oma elu elanud Eesti burleski veavad praegu kolm naist, kes on koondunud MTÜ-sse Burlesque Estonia. Burleskikoolitust jagavad ja üritusi korraldavad pikalt galeristina leiba teeninud Järvi Pust, linnaametnik Annely Pantalon ja tarbegraafik Kristiina Randrüüt lavanimedega Foxy Suzy, Affinity Starr ja Miss Chrissy Kiss. Lavanimed on burleskietiketi osa ja päris tihti on nende taga oma lugu.