×
LP

Siim Kallase raamaturiiul. Teisest maailmasõjast ega vene kirjanikest ei pääse

03. august 2018,
Ilukirjandust loeb Siim Kallas raudselt eesti keeles. „Kunagi poosetasin kõvasti sellega, et lugesin venekeelset luulet.” Madis Veltman

„Olen alati palju lugenud. Kui on olnud raske päev, annab see võimaluse end välja lülitada. Kui sul on pinged, võtad raamatu, lähed teise maailma ja unustad. Aga see peab olema haarav raamat!” ütleb Siim Kallas.

Viimsi vallavanema Siim Kallase (69) kodune kabinet on sisustatud üksi töötamiseks ja rahus lugemiseks. Kuigi mugavaid istekohti jagub, on need ikka pigem ühele inimesele mõeldud: üks tool kirjutuslaua taga, üks mõnus tugitool lugemislambi kõrval ja väike diivan, kuhu hädapärast saavad end paigutada ka kaks inimest. Selle kõige kohal kõrgub seinasuurune riiul teatmeteostega. Ilukirjandus paikneb alumise korruse elutoa raamaturiiulites.

Muidugi valitseb raamaturiiulites oma süsteem, mida kabineti peremees käega viibates tutvustab. Vasakus servas on majandusteadus ülikoolis peetavate loengute tarbeks, siis Venemaa, biograafiad, Eesti ajalugu, üldajalugu, Euroopa, Belgia. Ilukirjandust kabinetis eriti pole, kuigi Venemaast rääkivate raamatute peal on leidnud koha Betti Alveri luulekogu.