×
LP

Tänapäeva Paganini harjutab heliredelit iga päev

02. detsember 2017,
„Kui sa ei suuda õpingute ajal heliredelite harjutamist taluda, lõpeta viiuli mängimine. Sellest pole pääsu, see on pillimänguoskuste alus,” teab David Garrett oma kogemustest. Fotod: Madis Veltman, Reuters/Scanpix

Üks maailma kiiremaid viiuldajaid, ligi neli miljonit plaati müünud sakslane David Garrett annab 9. detsembril Saku suurhallis rokk-kontserdi.

Intervjuule minnes kuulen viiulimuusikat Universal Musicu kontorist kaugele. See on David Garrett (37), viiuldaja, kes mängib pilli kuus tundi päevas. Tema ühtekuuluvus oma pilliga saab selgeks õige pea – Garrett vajab viiulit selleks, et rääkida.

Teiega on juhtunud kohutav õnnetus: kukkusite Londonis Barbicani keskuses oma miljon naela maksnud viiuli peale!

Väga õnnetu juhtum, jah. Libisesin treppidel. See juhtus 2007. aasta jõulude paiku, kui mul oli just puhkus algamas. Kindlasti mõistate, et ma ei nautinud jõulupühi nagu tavaliselt. Õnneks ei teinud ma viga endale ega oma kätele, aga olin ikka pikka aega väga õnnetu, sest olin selle Vuillaume’i viiuli jaoks aastaid raha kogunud.

Olete viiulit iseloomustanud ka kui inimest. Kas sellise õnnetuse puhul toimub viiuldaja ja viiuli nii-öelda lahkuminek (ingl break up – ka purunemine, kokkuvarisemine)?

See oli tõesti nagu break up! Viiulis olid mõrad sees.

Aga see parandati päris hästi ära ja müüsin pilli paari aasta eest maha.