×
Reis

Märkmeid Daugava äärest

15. juuli 2017,
4
Püha Peetri kiriku kõrval on uus maja, mille kahel esimesel korrusel tegutseb restoran. Suve lõpuks peaks majas uksed avama Riia uusim butiikhotell. Silvia Pärmann

Eestlaste ja lätlaste suurim erinevus seisneb selles, et kui iga eestlane oskab öelda saldējums, siis iga lätlane oskab öelda „Üks jäätis, palun”. Ja see erinevus on palju suurem kui lihtsalt mõned tähed.

Kui ilusasti küsida, antakse kõike parema meelega. Seetõttu on Riiga sõites alati võimalik minna mõnda uude kohvikusse, disainipoodi või hotelli – need võivad järgmise reisi ajaks juba kadunud olla, aga inimestes on uljast pealehakkamist üritada teistega jagada seda, mida nad ise armastavad. Statistiliselt ei pruugi see Läti majandusele alati head tähendada, aga annab igal suvel põhjuse jälle Riiga sõita. Isegi nii kehvade ilmadega suvel, kui on tänavune. Aga Riia elanikud võtavad kõik uue tänuga vastu, külalistest rääkimata.

Näiteks vanalinnas Püha Peetri kiriku kõrval on uus maja. Hea arhitektuuriga – ehkki kitsal tänaval on raske seda märgata – ja veel parema restoraniga kahel esimesel korrusel.