×
Sport

Eesti Esiliiga jalgpalluri lugu: auk otsa ees tähendas peanaha silmini tõmbamist

30. detsember 2017,
2
Seni FC Kuressaare särki kandnud Ott Torni (vasakul) mängud jalgpalliväljakul on peatrauma tõttu nüüdseks mängitud. Foto: Alver Kivi

Raske trauma võib olla kurb, kuid selles tuleb näha ka positiivset. Sellise filosoofiaga läheneb elule harrastusjalgpallur Ott Torn, kellel trauma tõttu pea sisuliselt lahti lõigati.

Tippsportlaste vigastustest kuuleme iga päev, kuid raskeid traumasid saadakse ka hobi korras sporti tehes. Kui pidevalt rahva huviorbiidis olevad atleedid ei taha alati kõikidest detailidest rääkida, siis seekord õnnestus siinkirjutajal maha istuda oma endise klassivennaga. Saame teada, mitu morfiinisüsti tuleb teha, et valu üle elada, või kuidas lähedased raskesse traumasse suhtuvad ja kuidas haiglatoit ikkagi maitseb.


Eesti jalgpallimeistrivõistlustel seni Esiliigas mänginud FC Kuressaare ridadesse kuulunud Torn sattus kevadel haiglasse frontaalse siinuse killistunud murruga. Maakeeli öeldes oli tal otsaesine luu lihtsalt puru, silmaga oli näha sinna tekkinud lohk. Näolapi silumiseks tõmmati tal sügisel pealaelt nahk silmini ja ehitati luuosa uuesti üles.